Výdejníky vody nejen do firem

Výdejníky vody s barely či napojené na vodovodní systém byly po dlouhou řadu let rozšířeny pouze v kancelářích a komerčních budovách. Dnes je můžeme čím dál častěji pozorovat i v domácnostech, především v panelových domech či v domech bez vlastní studny. Je to dáno především tím, že spousta lidí není spokojena s kvalitou a chutí vody z vodovodu a zároveň nechtějí být odkázáni na vodu z PET lahví ze supermarketů. Voda z barelových výdejníků je dodávána v různých objemech, nejčastěji mezi 18 až 20 litry, barely si dodavatel odveze a přiveze podle potřeb zákazníka. U výdejníků napojených na vodovodní systém tato starost odpadá, jedinou povinností dodavatele je pravidelná sanitace filtrace.

Nápojové automaty

Nápojové automaty můžeme rozdělit do dvou základních skupin, jedná se o automaty na chlazené a automaty na horké nápoje.

Ty první v sobě mají chladící zařízení a fungují podobně jako klasické lednice. Slouží převážně k prodeji sladkých sycených limonád, džusů a různých druhů minerálních vod. V dnešní době se však stále častěji objevují nápojové automaty nabízející mléko a mléčné výrobky. Neobvyklé nejsou ani automaty nabízející pivo či jiné alkoholické nápoje.

Firma Kafka

Firma Kafka se zabývá prodejem a servisem nápojových, potravinových a cukrovinkových automatů a má ve svém sortimentu převážně automaty italské společnosti FAS. Nabízí také komplexní služby týkající se automatů - záruční a pozáruční servis, prodej ingrediencí, kelímků, náhradní díly, poradenství a konzultace i repase automatů. 

Zaměstnavatelé, pozor! Poskytujte nápoje na pracovišti!

Zaměstnavatelé požadují po svých zaměstnancích, aby odvedli co nejlepší práci na pracovišti. Zaměstnavatel má však povinnost dle zákoníku práce zajistit na pracovišti ideální pracovní podmínky, které umožní bezpečný výkon práce. Musí být odstraněny rizikové práce a také je vyžadováno zlepšování zařízení pro zaměstnance. A jednou z povinností je poskytnutí nápojů na pracovišti.